
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Tray |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 238
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11952
Ext.Price$0.11952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11952 | $0.11952 |
| 10 | $0.10701 | $1.07010 |
| 50 | $0.09581 | $4.79050 |
| 100 | $0.08501 | $8.50100 |
| 500 | $0.07543 | $37.71500 |
| 1000 | $0.06693 | $66.93000 |
| 3000 | $0.05939 | $178.17000 |
